Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/eropol3/domains/celnet.eu/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284

Kampania rabatowa na facebooku dla sklepu internetowego

facebook.com/modneska

Opis kampanii reklamowej

Zlecenie dotyczyło przygotowania kompleksowej kampanii reklamowej na facebooku dla firmy Modneska, która specjalizuje się w sprzedaży odzieży damskiej. Kampania miała zostać zorganizowana w ramach zbliżających się wyprzedaży. Zakres prac obejmował przygotowanie grafiki, tekstów marketingowych, oraz utworzenie skutecznych reklam na facebooku. Głównym celem było wygenerowanie jak największej liczby zamówień. Po ustaleniu z właścicielką wszystkich szczegółów, przystąpiłem do realizacji kampanii.

BUDŻET

400zł

DŁUGOŚĆ KAMPANII

7 dni

CEL

Jak największa liczba zamówień w okresie wyprzedaży

Wyniki kampanii

Reklama dotarła do 70 000 osób

Kampanie podzieliłem na 2 osobne reklamy, które były wyświetlane dla kilka różnych grup docelowych. Pierwsza reklama została uruchomiona już kilka dni przed akcją promocyjną i osiągnęła zawrotny zasięg prawie 63 000 osób. Druga reklama wyświetlała się w trakcie trwania wyprzedaży (przez 4 dni) i dotarła do kolejnych 7500 użytkowników.

Ponad 300%więcej zamówień i 58 nowych klientów w 4 dni

Sklep wygenerował w pierwszy dzień wyprzedaży rekordową ilość zamówień, a w trzech kolejnych dniach sprzedaż również była dużo wyższa niż w poprzenich tygodniach działalności. Przez 4 dni trwania wyprzedaży udało się zdobyć ponad 130 zamówień, z których aż 58 zostało zrealizowanych przez nowych klientów.

Podsumowanie

Kampania trwała łącznie 7 dni i uzyskała świetne wyniki sprzedażowe. Koszt przeznaczony na reklamę zwrócił się już po kilku pierwszych zamówieniach. Właścicielka sklepu internetowego osiągnęła zamierzony cel, a poza nim zdobyła nowych fanów na fanpagu, oraz zwiększyła zasięgi swoich kolejnych postów. Wszyscy uwielbiamy rabaty i promocje, dlatego dzięki zastosowaniu odpowiedniej polityki rabatowej w firmie Modneska udało się również zbudować lepszy wizerunek butiku i pozyskać kolejnych zadowolonych klientów.

Chcesz zorganizować podobną kampanię reklamową na facebooku dla Twojej firmy?

Skontaktuj się ze mną, a skutecznie ją dla Ciebie zrealizuję.